Türk şirketlerini Dubai’ye götürecek

Expertiseglobal, “İlk Adım’ projesi ile Hong Kong ve Singapur gibi dünyanın en önemli ticaret merkezlerinden biri olma yolundaki Dubai’ye Türk şirketlerini götürmeye hazırlanıyor.
Proje kapsamında bir yıl boyunca şirketlere büro, demirbaş, telefon, internet bağlantısı, sekreterlik hizmetleri, şirket kurulumu hizmeti, pazar araştırma ve marketing desteği, şirketler ile tanışma toplantıları, fuar, uçak ve konaklama hizmetleri veren Expertiseglobal, karar öncesi araştırma yapmak isteyen şirketler için turlar da düzenliyor.

Türk şirketlerinin Dubai ve çevre pazarlarında portalı olmayı hedefleyen ve Serbest Bölge Temsilciliği de kuran ExpertiseGlobal, aynı zamanda Dubai’de dağıtımı yapılan ilk ve tek Türk Dergisi Expertmag’i de çıkarıyor.

Ortadoğu’nun Hong Kong’u oluyor

Yılda ortalama 80 fuar düzenlenen, 10 yılı aşkındır yılda ortalama yüzde 10’dan fazla büyüyen ve son yıllarda büyük bir gelişme göstererek bölgenin Hong Kong’u olma yolunda ilerleyen Dubai’de hükümet, yatırımcılara büyük olanaklar sağlıyor. DHL, Lipton, Sharp, Microsoft, Benckiser, Nestle, Nissan, HSBC, Nokia gibi irili ufaklı 3 binden fazla firmanın faaliyet gösterdiği TECOM ve Jebel Ali gibi serbest bölgelerde yabancı şirketler vergisiz faaliyet gösteriyor. Bu bölgelerde 50 yıllığına ofis, fabrika ve depo kiralama imkânı sağlanıyor.