Pencereyi Kapat / Close Window   

(Turk.Internet.Com, 1/11/2002)

ExpertiseGlobal, Dubai-Tecom'un Distribütörü Oldu

Dünyaínın en büyük teknoloji serbest bölgesi olan ve Dubaiíde yer alan TECOM (The Dubai Technology, Electronic Commerce and Media Free Zone) ile Expertiseglobal distribütörlük anlaşması imzaladılar.

1999 yılında yapımına başlanan ve en modern teknolojik alt yapılar ile donatılmış olan serbest bölge sahip olduğu ekonomik potansiyel, yüksek alım gücü, re-export imkanı, çok liberal dış ticaret mevzuat uygulamaları gibi eşsiz imkanlar sayesinde dünya devlerinin yanısıra farklı ülkelerden yüzlerce KOBIínin de yer aldığı önemli bir ticaret merkezi haline gelmiştir. TECOMída şu anda bine yakın firma faaliyet gösteriyor.

Yüzde 100 yabancı sermayeli şirketlerin vergi ödemeden ticaret yapma olanağına sahip olduğu bu ortamda Türk Şirketleriínin çok özel imkanlarla yer alması artık mümkün. Expertiseglobal TECOM ile yaptığı işbirliği çerçevesinde Türk Şirketleriíne küresel pazarda oyuncu olmayı çok kolay bir hale getiriyor. 

Pazar Bilgileri:

  • Yıllık %23 ile Bilişim sektörünün en hızlı büyüdüğü ülke
  • Hong Kong ve Singapur gibi dünyanın en büyük ticaret merkezlerinden birisi,
  • 1,6 milyar kişinin yaşadığı ve 1.1 trilyon dolar GSMHísı olan bir coğrafya
  • Birleşik Arap Emirlikleri, Körfez ülkeleri, Afrika, Orta Doğu, BDT ülkeleri, Iran ve Rusya başta olmak üzere tüm dünya ile iş yapma imkanı 
  • 1988 yılından beri yıllık ortalama %11 büyüme gösteren internasyonal ticaret

ìİlk Adımî adı verilen oluşum sayesinde Türk Firmaları bir yıllık bir süre için Dubai Internet Cityíde çok cazip şartlarla ofis sahibi olabiliyorlar.